Yleisöä Mahdollisuuksien torilla Kauppatorilla
Kuva: Camilla Hanhirova

Yhteystiedot

Avoimet yhteydenotot

Festivaaliin liittyvät palautteet ja yleiset yhteydenotot
info@maailmakylassa.fi

Media

Tapahtuman uutiset ja tiedotteet löytyvät Uutiset-sivulta ja pressikuvia Flickristä. Kuvan yhteydessä tulee mainita kuvaajan nimi ja Maailma kylässä -festivaali. Lisätietoja Media-sivulla.

Maailma kylässä -tiimi

Johanna Eurakoski
Ohjelmapäällikkö
johanna.eurakoski@fingo.fi
+358 50 317 6696
Kulttuuri- ja asiaohjelman tuotanto ja ohjelmavalinnat

Nelli Korpi
Viestintäpäällikkö
nelli.korpi@fingo.fi
+358 50 317 6698
Viestinnän ja markkinoinnin johtaminen ja suunnittelu

Maria Hopponen
Tuotantopäällikkö
maria.hopponen@fingo.fi
+358 50 317 6742
Alue- ja tekninen tuotanto, näytteilleasettajat

Marjo Martin
Kumppanuus- ja varainhankintapäällikkö
marjo.martin@fingo.fi
+358 50 317 6694
Yhteistyökumppanuudet ja myynti

Doris Hakkarainen
Digitaalisen viestinnän asiantuntija
doris.hakkarainen@fingo.fi
Verkkosivut, uutiskirjeet, sosiaalinen media

Tommi Suoknuuti
Tuotantokoordinaattori
tommi.suoknuuti@maailmakylassa.fi
+358 50 317 6709
Näytteilleasettajat, ruokamyyjät

Jaana Viirimäki
Vapaaehtoistyön asiantuntija
jaana.viirimaki@fingo.fi
Vapaaehtoistyöntekijöiden koordinointi

Laura Heikkinen
Ohjelmatuottaja
laura.heikkinen@maailmakylassa.fi
Ohjelman tuotanto

Minna Tielinen
Viestinnän tuottaja
minna.tielinen@maailmakylassa.fi
+358 50 317 6720
Ohjelmaan liittyvän viestinnän tuotanto
(Tavoittaa parhaiten ti-ke)

Freelancerit

Julia Tavast, AD
Kaisa Osola, Puheohjelman konsultti
Anu Pöllänen
, Kääntäjä
Markku Laine, Videokuvaaja
Kirmo Kivelä, AV-tuottaja

Kuvassa keltaisilla kukilla seinään kirjoitettu "Fingo".

Suomalaiset kehitysjärjestöt – Fingo

Maailma kylässä -festivaali / Fingo
Lintulahdenkuja 10 (2. krs)
00500 Helsinki

Kuva: Tuomas Tiainen